Aktuality 2017

Za ten čas prešla dlhú cestu a dnes je moderným dodávateľom tepla, elektrickej energie a ďalších energetických produktov. Od novembra minulého roka je predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Žilinskej teplárenskej František Pompura. V rozhovore priblížil svoje prvé kroky v podniku, rozprávali sme sa aj o modernizácii, cenách tepla, aj o plánoch do najbližšej budúcnosti.

SPOLOČNE je to ekologickejšie

Najväčší európski producenti tepla vyhrávajú boj so smogom využitím predností centrálneho vykurovania

Pre citácie: Miroslav Obšívaný, predseda predstavenstva Slovenského zväzu výrobcov tepla

Znečistenie ovzdušia smogom zasiahlo Slovensko nepripravené. Maximálne hodnoty namerali odborníci na Slovensku v niekoľkých oblastiach. Odborníci upozorňujú na zdravotné riziká. Smog dokáže zásadne ohroziť aj zdravie človeka.

Žilinská teplárenská sa mení za pochodu, zmeny si žiada nielen Európska únia, ale aj nové technológie v energetike. Na jednej strane tak stojí prísnejšia legislatíva na ochranu prírody či rastúce nároky na využívanie obnoviteľných zdrojov, oproti nim tlak na cenu tepla a spokojnosť zákazníkov. O procese ukončenej modernizácie i najbližších plánoch sme hovorili s generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva jednej z najväčších teplární na Slovensku, Žilinskej teplárenskej, a. s., Ing. Igorom Stalmašekom.

Kde nás nájdete

ŽILINSKÁ TEPLÁRENSKÁ, a.s.

Košická cesta 11
Žilina 011 87

KONTAKTUJTE NÁS

Pracovná doba:
Po – Pi: 8h – 16h
Tel.: 041 5064 240

Mimopracovná doba:
Recepcia/vrátnica:
Tel.: 041 5064 288

Práca v ŽT, a.s.

Copyright © 2018 Žilinská teplárenská, a.s.. Všetky práva vyhradené.

Search